23.01.2023

Bolu’da Sabah Namazında Camiler Kur'an Sesiyle İnledi

Diyanet İşleri Başkanlığı İsveç'te İslam düşmanı Paludan'a Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı yurdumuzdaki tüm camilerde olduğu gibi, Bolu’da da Yıldırım Beyazıt Camii başta olmak üzere sabah namazı buluşması düzenlendi.

22.01.2023 tarihinde gerçekleştirilen programda sabah namazından önce Yasin, Mülk ve Fetih Sureleri okundu. Sabah namazının cemaatle kılınmasının ardından Bolu İl Müftüsü duygu dolu bir dua yaptı.

İl Müftüsü Sayın Tahiroğlu’nun duasından sonra, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Karasakal konunun önemine binaen bir konuşma yaptı. Sayın Karasakal konuşmasında: “Mü’min gözü açık olmalıdır. Mü’min inancı gereği ibadetlerini Allahın emrettiği şekilde yapmalı, İslamiyete ve müslümanlara karşı yapılan kışkırtıcı provakatif eylemlere akıllıca cevap vermelidir. Bizler birbirimize kenetlenmemiz bir ve beraber olmamız lazım. Aramızdaki dünyevi şeyler yüzünden birbirimizle uzaklaşmamamız lazım.

Kur'an-ı Kerim Allah tarafından gönderilen hayat rehberimiz olan ilahi kitabımızdır. Kur’an’a yönelik hiçbir saygısızlığın ve onun üzerinden yapılacak hiçbir provakasyonun kabul edilmesi mümkün değildir. Bizler ne kadar bir ve beraber olursak o kadar kuvvetli oluruz. İslama ve Kur’ana yapılan haksızlıklara birbirimize daha sıkı sarılıp, hainlik yapanlara fırsat vermemeliyiz. Allah İslama ve Müslümanlara karşı hainlik yapanları ıslah eylesin. Bizlere de Allahın emrettiği şekilde yaşayan kullar eylesin inşallah.” Dedi.

Bolu halkının yoğun ilgi gösterdiği programa İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Karasakal, Müftü Yardımcıları, Müdürler, Müftülük personeli, STK temsilcileri, öğrenciler ve Bolulu vatandaşlar katıldı.

Yıldırım Beyazıt Camiine program için gelen Bolu halkı; İslama ve Müslümanlara karşı yapılan olumsuz ve provakatif eylemlere karşı her zaman olduğu gibi bu gün de bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha gördük. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Bolu İl Müftülüğüne teşekkür ederek, Allah hainlere fırsat vermesin dediler.