23.01.2023

Bolu İl Müftülüğü ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü Arasında Gençlik Hizmetlerini Daha Etkin Hale Getirmek Maksadıyla Toplantı Yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Gençlik Spor Bakanlığı (GSB)  arasında yapılan protokol gereği, Bolu İl Müftülüğü tarafından Gençlik Spor Bakanlığı Yurtlarında görevlendirilen mânevî danışmanlarla bir toplantı yapıldı.

Üniversite öğrencilerinin problemlerinin çözümünde destek olmak amacıyla, Bolu Müftülüğü Gençlik Merkezinde istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda halen devam etmekte olan hizmetleri daha etkin hale getirebilmek adına bazı kararlar alındı. Yeni projeler görüşüldü. Bundan sonraki toplantıların mutat hale getirilerek aylık devam ettirilmesine karar verildi.

Konu ile ilgili İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şu açıklamalarda bulundu: “Bu toplantımızın amacı, geleceğe dair Gençlik Spor Bakanlığı yurtlarında yapılacak programların daha verimli ve etkili nasıl yapılabilir, danışman arkadaşlarımızın üniversite öğrencileri için her alanda danışıp yardım isteyebileceği bir konumda nasıl yardımcı olacakları, yurtlarda yapılan genel programlara da tüm öğrencilerin katılım sağlayarak manevi danışmanlarımızla ve Gençlik koordinatörlerimizle iletişim halinde olmaları gerektiği görüşüldü. Çok verimli bir toplantı oldu. Buradan özverili çalışmalarından dolayı manevi danışmanlarımıza ve Gençlik Koordinatörlerimize ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

18.01.2023 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Müftü Yardımcıları Ahmet Halıcı, Ünal Baş, Yurt Müdürleri, Eğitim Koordinatörleri, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri ve GSB yurtlarında görev yapan erkek ve kadın manevi danışmanlar katıldı.