29.08.2022

2022 Yılı Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi.

Bolu İl Müftülüğünce açılan ve binlerce çocuğun camiler ve Kur’an Kursları’nda Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere temel dini bilgiler ve siyer eğitimi aldığı, bunun yanında milli ve manevi değerlerle buluştuğu "Yaz Kur'an Kursları" tamamlandı.

Bolu İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Vaizler, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri, öğrencilerin aileleri ve çok sayıda vatandaşın iştirak ettiği Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programı’nda öğrenciler dönem boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı buldular.

Öğrencilerin sevincine ortak olan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu: “Bugün sizler kadar bizler de çok sevinçliyiz. Pandemi ve salgın hastalık sebebiyle geçtiğimiz yıl camilerimiz sizlere hasret kalmıştı. Allaha şükürler olsun bu yıl Bolu Merkez ve ilçelerimizde 863 adet Yaz Kur’an Kursu açılmış ve bu kurslarımıza toplam 10845 öğrencimiz devam etmiştir.

Sizler bu yıl kurslarımıza gelerek Kur’an-ı Kerim okumak başta olmak üzere, temel dini bilgileri, namaz kılmasını ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrendiniz.

Sevgili yavrularımız, sizler bizim için çok önemlisiniz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz en büyük değerlerimizsiniz. Kurslarımızda dersler haricinde çeşitli geziler ve sosyal aktiviteler düzenleyerek sıkılmadan öğrenmeniz için bir çok faaliyetler gerçekleştirerek aranızda sevgi, saygı, nezaket ve iyilik gibi ahlaki değerlerle birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma duygularınızı geliştirmeye çalıştık.

Kıymetli anne babalar, evlatlarınızı Yaz Kur’an Kurslarımıza göndererek onların milli ve manevi açıdan bilgi sahibi olmaları için destek oldunuz. Sizlere de kalbi şükranlarımı sunarım. Son olarak, 2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları döneminde öğrencilerle yakından ilgilenen ve onların bilgi sahibi olması için yoğun çaba sarfeden tüm görevlilerimize de teşekkür ederim. Hepinize de Sağlıklı günler dilerim. Allaha emanet olun” diyerek duygularını dile getirdi.

Kalıcı Konutlar Camii bahçesinde öğrencilerin Kur’an-ı Kerim okuyup ilahiler seslendirdiği ve çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği programda, öğrencilere ikramlarda bulunularak çeşitli hediyeler verildi.