24.08.2022

Özayan Camii’nde 2022 Yılı Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi.

Bolu İl Müftülüğünce açılan ve yüzlerce çocuğun Camiler ve Kur’an Kursları’nda, Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere temel dini bilgiler ve siyer eğitimi aldığı, bunun yanında milli ve manevi değerlerle buluştuğu "Yaz Kur'an Kursları" 26 Ağustos 2022 Cuma günü sona erecek.

Bolu İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Cami Görevlileri Sinan Sadık Demirşen ile Cuma Ergene ve öğrencilerin velileri Özayan Camii’nde, Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programına iştirak etti. Programda yaz ayları boyunca camiye gelerek kurslara devam eden öğrenciler, Kur’an-ı Kerim okuyup ilahiler seslendirerek dönem boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı buldu.

Öğrencilerin sevincine ortak olan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu: “Sevgili öğrenciler, bu gün sizler ve aileleriniz için mutlu bir gün. Allaha şükürler olsun bu yıl camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda Yaz Kur’an Kursları açıldı.

Sizler buralarda Kur’an-ı Kerim okumak başta olmak üzere, temel dini bilgileri, namaz kılmasını ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrendiniz. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz en büyük değerlerimizsiniz. Sizlerin eğitimi için elimizden gelen her türlü imkanı sonuna kadar gösterdik. Amacımız öncelikle ailenize hayırlı bir evlat daha sonra milletinize ve vatanınıza karşı hayırlı bir birey olmanızdır. İnşaallah bu sergilediğiniz üstün başarıyı devam ettirerek. Vatana ve millete faydalı olacak meslek sahibi olursunuz.

Son olarak şunu da belirtmek istiyorum: Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, maddi ve manevi bakımdan yetişmeleri için çaba sarf eden, Yaz Kur’an Kurslarına gönderen anne babalarınıza ve emeği geçen Cami Görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Müftü Tahiroğlu, Özayan Camii’nde Yaz kurslarına devam eden tüm çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.