20.01.2022

Bolu İl Müftülüğü İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi.

Genelde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın özelde Bolu Müftülüğü’nün ilçeleriyle beraber cami içi ve cami dışı din hizmetleri, eğitim hizmetleri, basılı ve görsel yayınlarının tanıtımı ile ilgili istişare ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Vaizler, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticilerinin katılımları ile geniş kapsamlı olarak yapılan toplantıda, Başkanlığımızın Türkiye genelinde, İl Müftülüğümüzün ve ilimize bağlı İlçe Müftülüklerinin mahallinde yapmış olduğu faaliyetleri slayt gösterileri ile İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU tarafından kapsamlı bir şekilde bilgilendirme sunumu yapıldı.

Başkanlığımızın süreli ve diğer yayınları, Diyanet TV, Diyanet Radyo, Diyanet Risalet Radyo, Diyanet Kur’an Radyo, Gençliğe Değer Projesi, Manevi Rehberlerimizin KHK’larda gösterdiği faaliyetler, İlim Hikmet Dersleri... ve daha bir çok hususlarda bilgilendirme yapılarak, bu ve benzeri faaliyetlerin arttırılarak devam edeceği ifade edildi.

17.01.2022 tarihindeki toplantıya iştirak eden her kademeden görevlilerimizin, bu bilgilendirmenin çok yerinde ve faydalı olduğunu, bu güzel faaliyetlerden haberdar olmaktan memnun olduklarını ve zaman zaman bu tür bilgilendirmelerin yapılması gerektiğini ifade etmişlerdir.