17.01.2022

Bolu İl Müftülüğü Vaizi Dr. Bedriye Yılmaz Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı’na Doktor Öğretim Üyesi Olarak Atandı.

2019 Yılı Temmuz ayından itibaren Bolu İl Müftülüğü Vaizi olarak görev yaparken, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı’na Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna naklen atanması sebebiyle; İl Müftümüz Ali Rıza Tahiroğlu 07.01.2022 tarihinde kendisini makamında kabul etti. Sayın Tahiroğlu: “Bedriye hanım 2019 yılından beri Bolu İl Müftülüğü’nde vaiz olarak görev yapmaktaydı. Görevine çok dikkatli ve çalışmayı seven bir yapısı vardı. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” diyerek teşekkür plaketi takdim etti.

Vaiz Dr. Bedriye Yılmaz da; “2010 yılından bu yana 12 yıldır Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında sırasıyla Kırıkkale, Ankara Altındağ, Bursa Müftülükleri’nde vaiz olarak görev yaptım. Ayrıca 2011-2014 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı Ankara Kadın Aile ve Gençlik Merkezi'nin yapılandırılmasında ve kurumun akademik çalışmalarının yürütülmesinde görevlendirildim. 2019 yılı Temmuz ayından bu yana Bolu İl Müftülüğü'nde vaiz olarak görevliydim. Arkadaşlarımla birlikte verimli programlar yaptığımıza inanıyorum. Görevim esnasında güzel hatıralar ve dostlar biriktirdim. Allah hepinizden razı olsun. Hakkınızı helal edin” diyerek duygularını dile getirdi.